درباره اپل آیفون 8

گوشی موبایل آیفون 8

آقای «مینگ چی کو» تحلیلگر با سابقه محصولات اپل سال گذشته احتمال عرضه آیفون بعدی با یک نمایشگر متفاوت را مطرح کرده بود. محصولی که دکمه هوم و صفحه نمایش LCD را کنار گذاشته و از یک نمایشگر OLED که تقریباً تمام پنل جلویی موبایل را پوشش می دهد، استفاده خواهد کرد.

بر اساس گفته های کو، گوشی موبایل آیفون 8 از یک نمایشگر 5.8 اینچی برخوردار بوده که در قسمت پایین آن، یک نوار به نام «Function Area» وجود خواهد داشت. البته جزئیات زیادی از نحوه فعالیت این بخش در دست نیست اما انتظار می رود سنسور اثر انگشت، عملکردهای دکمه هوم، و برخی قابلیت های تعاملی دیگر در نوار مذکور گنجانده شده باشند.

 

نمایشگر 5.8 اینچی مورد بحث از رزولوشن 2800 در 1242 برخوردار خواهد بود که طبق ادعای مینگ چی کو، اندازه بخش فعال صفحه که اپلکیشن ها و محیط کاربری iOS را نمایش می دهد 5.15 اینچ بوده و رزولوشنی برابر با 2436 در 1125 پیکسل خواهد داشت.

اپل از تکنیک «Pixel Doubling» برای افزایش شفافیت نمایشگرهای خود استفاده می کند

نکته مهم در مورد نمایشگرهای رتینای اپل، استفاده از تکنیک چند برابر کردن پیکسل ها برای افزایش وضوح تصویر است. بدین معنی که به عنوان مثال، رزولوشن اصلی صفحه نمایش آیفون 7 معادل 1334 در 750 پیکسل است اما این موبایل با تکنیک دوبرابر کردن پیکسل ها، خود را به عنوان دستگاهی با رزولوشن 667 در 375 معرفی می کند.

رزولوشن مورد  اشاره که به «رزولوشن منطقی» معروف است، ابعاد محتوای در حال نمایش را در اندازه متعادلی حفظ کرده اما برای نمایش هر نقطه، از 4 پیکسل استفاده می کند. همین موضوع در مورد نمایشگر تمام اچ دی مدل پلاس نیز صادق است با این تفاوت که در مدل پلاس، تعداد پیکسل های هر نقطه به 9 عدد می رسند(Pixel Tripling).

با توجه به این توضیحات، اگر نمایشگر آیفون 8 نیز از همین تکنیک استفاده کند رزولوشن منطقی برابر 812 در 375 پیکسل خواهد داشت و جالب اینکه چنین دستگاهی طی ماه های اخیر در فضای اینترنت مشاهده شده است.

البته تعداد دفعات رؤیت موبایل مذکور بسیار اندک بوده اما رزولوشن 812 در 375، بهره گیری از iOS 11 و این حقیقت که تمام دسترسی های آن به اینترنت از مقر اپل در کوپرتینو و محله های اطراف بوده، احتمال آیفون 8 بودن تلفن مورد بحث را افزایش می دهد.

بر اساس شایعات موجود، پرچمدار مورد انتظار اپل به همراه دو مدل 7S و 7S Plus اواخر تابستان رونمایی خواهند شد که با توجه به اظهارات پیشین مینگ چی کو، شاهد کمبود موجودی آیفون 8 در ماه های ابتدایی عرضه خواهیم بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *